Počítač ve škole 2015 - Digitální vyprávění

Vyprávění je nedílnou součástí života od nepaměti. Setkáváme se s ním každý den prostřednictvím televize, radií, novinových článků i v digitálních médiích. Dnes již existuje velké množství různých aplikací, které nám umožní sdílet příběhy, rozvíjet slovní zásobu a naše vyjadřování. Aplikace Book Creator nám v tomto ohledu může velice pomoci. Jedná se o aplikaci, která je dostupná pro zařízení s operačním systémem iOS nebo Android a tím je tato aplikace dostupná pro každého z nás, kdo chce do života přinést trochu své kreativity a tvořivosti. V této aplikaci si poté pomocí jednoduchého ovládání prostředí můžeme vytvořit svojí vlastní knihu/ učebnici. V aplikaci je možné používat text, obrázky nebo nahrávat vlastní zvukový záznam. Vše je pouze v naší režii.

Další možnou kreativní aplikací byla aplikace Picture Collage. Jedná se o aplikaci s jednoduchým prostředím na ovládání. Vytvořit si zde během pár kroků můžeme různé koláže z fotek, které můžeme obohatit i o text.

Mnohem více zajímavých aplikací a různých článků naleznete na: http://www.i-sen.cz/home