Dopravní výchova zábavnou formou

Dopravní výchova může být zábavnou. Žáci už se nemusí se značkami seznamovat prostřednictvím učebnic a různých obrázků, jak tomu bylo dříve. Seznámení s dopravní výchovou leze provést formou hry, která žáky bude bavit.

Dopravní značky

Aplikace Dopravní značky je cílena hlavně na děti, ale své uplatnění si může najít u každého, který se potřebuje naučit značky, kvůli řidičskému oprávnění. Po spuštění aplikace se nám objeví jednoduché menu, ve kterém si vybereme lekci. Zde si v dílčí nabídce můžeme vybrat ze tří možností:

• Prohlížej – Tato funkce je výborná pro učení jednotlivých dopravních značek. Název značky je doplněn i zvukem.
  • Poznej – Zde si spustíme test značek, které jsme se již naučili. Vždy je jedna značka, kterou máme poznat. V levém sloupci se objeví políčko, ve kterém je název značky a ten i zazní. V pravé části poté vybíráme z nabídky šesti značek tu správnou.
  • Pexeso – hra, kterou si můžeme procvičit značky. Názvy značek mají opět přečtený název.

Tato aplikace od společnosti PMQ SOFTWARE je bezplatně ke stažení na Store. Pro zařízení na platformě Android je dostupná pod názvem Naučte se dopravní značky. Je celá v češtině. Základních šest kapitol je k dispozici a další kapitoly si můžeme přikoupit na 20Kč. Aplikace je velice zdařilá a své uplatnění si určitě najde v hodinách na prvním stupni základních škol.

Křižovatky

Aplikaci Křižovatky si můžeme bezplatně stáhnout na Store. Je celá v češtině. Aplikaci spustíme velice jednoduše. Po spuštění se nám v levé části objevují křižovatky, na nichž nechybí auta a dopravní značky. V pravé části se nám objevuje čas, získané body a úroveň. Ovládání je také velice jednoduché. Stačí vždy kliknout na auto, v daném pořadí, ve kterém pojede podle pravidel přednosti v jízdě. Auto se poté rozjede. Při chybě se auta střetávají.

Tato aplikace je velice zdařilá. Nechybí signalizace odbočování u aut. Jedinou nutností, kterou musíme před používáním této aplikace znát, jsou dopravní značky a pravidla přednosti jízdy.

Aplikace je možné bezplatně stahovat na windows store.