Nové Windows 10 budou i zdarma

Společnost Microsoft přišla v pondělí se zprávou, že nová verze nová generace Operačního systému Windows 10 bude od 29. července ke stažení zdarma. Pro majitele starších verzí Windows je to výborná zpráva.

Tento systém by měl být dostupný na 190 trzích. Bude to upgrate pro uživatele, kteří mají verzi Windows 7, Windows 8.1. Systém Windows 10 bude tedy nabídnut dvěma třetinám uživatelů používajících Windows, což je většina uživatelů. Již přes 4 mil uživatelů se rozhodlo využít testovací verze, která bude znamenat novou éru, která dokáže mnohem více než verze předchozí. Microsoft počítá s využitím Windows 10 na počítačích, noteboocích tabletech a chytrých telefonech. Do budoucna je plánována další podpora systémů.

Ve Windows 10 se uživatelům vrací vylepšená nabídka start, která v předchozí verzi chyběla. Vzhledově se tato verze neliší od osmiček. Systém nezvyšuje nároky na použitý hardware. Procesor pracuje na 1GHz, 32bitová verze systému si vyžádá 1G operační paměti. Jediným požadavkem se jeví připojení k internetu, respektive k uživatelskému účtu Microsoft.

zdroj: novinky.cz, novinky.cz