Nabídka zapojení do projektu Kraje pro bezpečný internet

Dnes bych vás rád upozornil na možnost zapojení do projektu, jehož hlavní náplní je naučit především mladší generace zodpovědného nakládání s vlastními či cizími osobními údaji, postup v případě kyberšikany, či sextingu a rozeznávání hoaxů. V tomto roce má projekt v plánu oslovit co možná nejvíce veřejnosti, přestože hlavní cílovou skupinou jsou především žáci základních a středních škol. V současnosti probíhá již druhý ročník tohoto projektu a je v něm zapojeno celkem devět krajů.

Pro proškolení jsou na webových stránkách projektu připraveny tématicky rozdělené e-learningové kurzy a zároveň budou formou online vědomostního kvízu probíhat soutěže pro žáky o věcné ceny, které zajišťuje společnost Microsoft s.r.o. Tato soutěž probíhá již od 8. června 2015 a bude probíhat až do posledního října 2015. Pravidla pro tuto soutěž jsou zveřejněny na stránkách projektu. Online kvíz jako i obsah jednotlivých e-learningových kurzů vytvořilo Národní centrum bezpečnějšího internetu za spoluúčasti Ministerstva vnitra v Praze.