Dotyková zařízení pro výuku a vzdělávání

V dnešní době lze vybírat pro potřeby výuky a vzdělávání ze široké škály dotykových zařízení s operačním systémem MS Windows.

druhy dotykových zařízení zdroj: Microsoft pro školství.

Jak informují oficiální stránky společnosti Microsoft pro školství, jsou výhody výběru dotykových zařízení s operačním systémem Windows především v oblasti kompatibility se stávající školní sítí a využívanými programy jako jsou například výukové aplikace, kancelářský balík Microsoft Office a jiné. Dotyková zařízení se systémem MS Windows zároveň nabízí snadné vyhledávání, instalaci a správu jednotlivých aplikací skrze MS Windows Store. V neposlední řadě je samozřejmostí i synchronizace veškerého nastavení, dat i vzhledu mezi všemi registrovanými zařízeními.

Mezi vhodná zařízení pro použití ve výuce patří především:

• Tablet PC
  • Tablet PC s oddělitelnou klávesnicí
  • Notebook s dotykovou obrazovkou
  • Konvertibilní zařízení
  • All in one PC

Více bližších informací o těchto zařízeních, včetně jejich typických zástupců na trhu lze najít na internetových stránkách Microsoftu pro školství.

zdroj: microsoft.com